Povinné ručení 2012
Srovnání nabídek online pojištoven.
Uzavření online.

Povinné ručení online
Porovnání povinného ručení.
Jednoduchý online formulář.

Nákup auta ze zahraničí


Nákup auta ze zahraničí

Od doby, kdy Česká republika vstoupila do Evropské Unie, se automobilový trh potýká s novou situací – levný dovoz jak nových, tak ojetých aut ze zahraničí. Je to vcelku logické, protože podle mnoha statistik má ČR vůbec jedny z nejvyšších cen nových automobilů, což se pochopitelně projevuje i na cenách ojetin. Každého Čecha pak láká koupit auto například v sousedním Německu, když na něm může ušetřit i sto tisíc. Na druhou stranu už málokdo uvažuje o některých úskalích, které nákup auta ze zahraničí přináší, a před kterými odborníci varují.

V první řadě výhody. Ohromnou výhodou je již zmíněná cena. Nejen potenciál koruny vůči ostatním měnám má za následek, že jsou auta v zahraničí levnější. Automobily se, jednoduše řečeno, všude prodávají za míň, a i nákup klasické české Škodovky vyjde v zahraničí levněji. To je ale asi tak jediná výhoda. Z čistě praktického hlediska se nákup vozu ze zahraničí nedoporučuje především kvůli tomu, že má jen málokdo možnost cestovat stovky, či tisíce kilometrů, aby si auto prohlédl. Potom dochází ke klasickým situacím, kdy má auto podle tabulek jednoho státu odpovídající výbavu, nicméně u nás se stejný model prodává s naprosto odlišnou výbavou, což kupující hledající parametry na českých portálech nepředpokládal. Problematické jsou i servisy – o případnou záruku sice nepřijdete, ale málokterý servis vám za rozumnou cenu opraví auto určené pro zahraniční trh. Existuje několik specializovaných webů pro dovoz aut ze zahraničí, kde se dozvíte další podrobnosti.

Pokud už máte auto v ČR, stále pro vás problémy nekončí. V první řadě si musíte zjistit, zda budete platit DPH. To se platí u automobilů, které mají najeto méně než šest tisíc kilometrů, nebo jsou mladší než půl roku. V tom případě musíte platit. Navíc budete muset při žádosti o povinné ručení přesvědčit pojišťovnu, že auto má stejné konstrukční předpoklady, parametry a výbavu jako model prodávaný na našem území. I když se snaží jít EU rozšíření automobilového trhu mezi zeměmi naproti, nákup auta ze zahraničí je stále poměrně komplikovaný. Pokud ale máte opravdu výhodnou nabídku a máte v prodejce důvěru, dá se to podstoupit.

Aktuální dění pojištění vozidel. Další podobné články dovolená v Řecku. Dobře si také vše přečtěte půjčky na ruku. U nás je nejvíce populární dovoz aut z Německa.


Zkuste také havarijní pojištění

žena

Havarijního pojištění je vyloženě dobrovolnou věcí, která se ale ohromně může vyplatit. Při povinném ručení pojišťovna hradí pouze škody, které jste způsobili na cizích vozidlech a škody na vlastním autě musíte hradit z vlastní kapsy. A nebo si pořídit právě havarijní pojištění.

Havarijní pojištění