Povinné ručení 2012
Srovnání nabídek online pojištoven.
Uzavření online.

Povinné ručení online
Porovnání povinného ručení.
Jednoduchý online formulář.

Pojištění vozidel


Pod pojmem pojištění vozidel je možné najít celou řadu produktů, které svým klientům nabízí desítky pojišťoven na území České republiky. První, základní typ pojištění motorového vozidla se nazývá povinné ručení a jedná se o pojištění zákonné, které musí mít sepsané každé motorové vozidlo, které na území České republiky vyjede do provozu. Vztahuje se na pojištění škod způsobených na cizích životech a cizím majetku. Pojišťovny mají pro řidiče celou řadu bonusů, pojištění je možné uzavřít online a tedy s dalšími slevami. Výhody jsou připravené rovněž pro ty řidiče, kteří jezdí opatrně a již delší dobu nebourali a pojišťovna na nich má tedy prozatím pouze zisk. Těmto bude paušálně z částky odečteno procento, které se taktéž liší pojišťovnu od pojišťovny.

auto

Již v ne tak masovém množství je uzavíráno pojištění havarijní, což je druhý základní typ pojištění motorových vozidel. Ten kryje také škody způsobené na vašem vozidlo, případně rovněž případné zdravotní problémy lidí, které ve vozidle převážíte. Uzavřením havarijní pojistky se můžete účinně vyhnout ztráty na majetku v případě, že způsobíte dopravní nehodu. Vaše povinné ručení v tom případě hradí jen škody, které způsobíte někomu cizímů.

Co pojistná smlouva obsahuje?

Uzavírání pojistných smluv je situace, s níž byste neměli spěchat, dobře si ji promyslet a nenechat se podomním prodejcem nebo na pobočce zbytečně zlákat bez toho, abyste si smlouvu dobře pročetli. Celá řada poradců totiž sází pouze na to, aby si vydělala, ne aby vám pomohla a pojištění o něco málo zlevnila.

Co se obsahové stránky pojistné smlouvy týče, ať už se jedná o jakýkoliv druh pojistky, měla by každá tato smlouva mít několik základních náležitostí.

  • Firma, u níž pojištění uzavíráte
  • Údaje o vaší osobě a také automobilu, který chcete pojistit
  • Doba, na kterou smlouvu uzavíráte
  • Jakým způsobem oznámíte nehodu či jiný druh plnění pojistné smlouvy
  • Výše pojistného a jakým způsobem ji zaplatíte

Může se stát, že v době uzavření smlouvy nebudete schopni některé údaje o vozidle sdělit, což lze smluvně ošetřit přímo ve smlouvě a to tak, že data dodáte v předem určené lhůtě, která nesmí přesáhnout 15 dnů.

AutoObjem(cca)Cena(Odhad)
Škoda Felicia1300-1600 cm31600-3100 Kč
Škoda Fabia1200-1850 cm31600-3400 Kč
Škoda 135 (favorit)1300 cm31600-2400 Kč
Škoda Octavia1400-2000 cm31600-4999 Kč
Renault Megane1600 cm31740-3100 Kč
Opel Astra1400-1900 cm31600-4999 Kč
Ford Escort1400-1800 cm31600-3400 Kč
online Online formulář - povinné ručení

Pokud potřebujete sjednat pojištění vozidel ihned, využijte online formuláře.

Pozor je dobré si dávat i na přerušení pojistky (týká se zejména povinného ručení). To totiž obecně povoleno není, je to ale možné s pojišťovnou dojednat a je potřeba, aby to bylo zapsáno přímo ve smlouvě. Pokud jsou všechny tyto podmínky splněny, nic nebrání vydání zelené karty, pokud se týkala povinného ručení.Podívejte se také na ceny pojištění vozidel.

Před podepsáním se vyplatí dobře si přečíst podmínky pojištění, které se u jednotlivých pojišťoven liší a mohou v nich být zahrnut případy, v jakých je pojišťovna donucena peníze vyplácet a na co se naopak pojištění nevztahuje. Podpisem smlouvy pak většinou souhlasíte, že jste s těmito podmínkami byla jasně obeznámena.

Ostatní aktuální informace hledejte na povinné ručení. Bohužel u nebankovních společností však vzniká riziko, protože tyto společnosti většinou nemají takovou pověst jako banky (kromě pár výjimek), takže je třeba být opatrnější při zřizování a hlavně samozřejmě při podepisování smlouvy Nebankovní půjčky bez poplatku předem. Obvykle se jedná o částky v řádech tisíců korun, u kterých není nutné ručení, jelikož jsou pro poskytující instituci relativně zanedbatelné a navíc exekutorsky snadno vymahatelné půjčky na op. Jaké jsou hlavní parametry, podle kterých lze vůbec rozlišovat? V první řadě je to samozřejmě míra úročení vkladů, která hraje velkou roli pro klienty, u kterých je stavební spoření symbolem hlavně zhodnocování peněz, naopak pro zákazníky, kteří si jdou především pro úvěr, jsou důležité úroky v úvěrové části stavební spoření srovnání.


Zkuste také havarijní pojištění

žena

Havarijního pojištění je vyloženě dobrovolnou věcí, která se ale ohromně může vyplatit. Při povinném ručení pojišťovna hradí pouze škody, které jste způsobili na cizích vozidlech a škody na vlastním autě musíte hradit z vlastní kapsy. A nebo si pořídit právě havarijní pojištění.

Havarijní pojištění