Povinné ručení 2012
Srovnání nabídek online pojištoven.
Uzavření online.

Povinné ručení online
Porovnání povinného ručení.
Jednoduchý online formulář.

Zákonné ceny pojištěni vozidel


obchodnici

Pojištění zákonné nebo-li povinné ručení je pojistka, kterou si musíte nutně u jedné ze společností uzavřít ve chvíli, kdy jste vlastníkem vozidla, s nímž plánujete vyjet na silnici. Velká poptávka nutí pojišťovny se předhánět v nabídkách a to se příznivě projevuje do konečných cen, které mohou být o to nižší, pokud se rozhodnete využít online možnosti uzavření.

Jak taková pojistná smlouva vypadá? Cena je samozřejmě podstatně nižší, neboť se vám nemusí přímo věnovat žádný zaměstnance pojišťovny, což je pro ni samozřejmě velká výhoda. Vy navíc máte dostatek času si informace vyhledat na internetu a využít několika kalkulátorů, jako je například ten na webu iPojisteni.cz.

Průměrné ceny

Objem (cm3) Cena + bonus Maximální cena
< 1000 cm3 cca 1500 cca 2000
1000 - 1350 cm3 cca 1700 cca 2500
1350 - 1850 cm3 cca 1900 cca 3600
> 1850 cm3 cca 2500 cca 8000

online Online formulář - povinné ručení

Pokud potřebujete sjednat pojištění vozidel ihned, využijte online formuláře.

Jinak jsou ceny povinného ručení odlišené podle mnoha faktorů – výkon, objem motoru, stáří vozidla a řidiče, způsob použití vozidla, místo, kde ho provozujete a tak dále. Abyste si lépe představili, jak velké jsou rozdíly mezi jednotlivými pojišťovnami, je možné uvést jeden příklad. Vezměme si modelové auto s objemem 1400 ccm, 60 kW výkonu z roku 2001, které je provozováno k běžným účelům a to v Brně. Stáží řidiče je okolo 30ti let.

Ve výsledku pak jako jedna z nejlevnějších vychází pojišťovna AXA, která nabízí sice krytí pouze do 35 miliónů, pojistit se ale můžete již za cenu okolo 3.800 Kč. Naproti tomu až k astronomickým 10 000 se to může vyšplhat u pojišťovny Wüstenrot. Jak tedy sami vidíte, rozdíly jsou opravdu velké. Z těch zajímavějších pojišťoven je možno zmínit Českou podnikatelskou pojišťovnu, která nabízí daleko vyšší krytí a to za cenu kolem 5000 Kč.

Další informace ze světa internetu a aktuálního dění zde - povinné ručení. Zkuste další články akční letenky.


Zkuste také havarijní pojištění

žena

Havarijního pojištění je vyloženě dobrovolnou věcí, která se ale ohromně může vyplatit. Při povinném ručení pojišťovna hradí pouze škody, které jste způsobili na cizích vozidlech a škody na vlastním autě musíte hradit z vlastní kapsy. A nebo si pořídit právě havarijní pojištění.

Havarijní pojištění